Smart Fortwo Black Matt

Smart Black Matt – zmiana koloru

Smart, małe autko którym szybko i sprawnie można przemieszczać się po zakorkowanych ulicach wielkich miast. Prawie wygodne i ekonomicznie. Ale my recenzować auta nie będziemy. Chcemy się podzielić naszymi doświadczeniami podczas zmiany koloru tego pojazdu.

Auto przyjechało do nas na oklejanie folią elementów żółtych, na których widać było zmęczenie po nieustannym jeżdżeniu po mieście.

Po przejściu etapu wybierania koloru folii, co nie było łatwym. Koncepcja zaczynała się od folii koloru białej perły ale ostatecznie klient zdecydował że auto dostanie lekko mroczny charakter i oklei samochód folią czarną matową, a elementy lakierowane odświeżymy polerowaniem. Do zmiany koloru nadwozia użyliśmy folii Arlon CWC-600. Folia wylewana doskonale nadająca się do oklejania skomplikowanych głębokich powierzchni. A wbrew ogólnym pozorom smart ma ich dużo.

Przed oklejaniem pojazdu demontujemy jak najwięcej elementów zbędnych, utrudniających całkowitą zmianę koloru. W przypadku smarta decyzja była szybka. Demontujemy wszystkie elementy karoserii. Zderzaki, maska, nadkola i panele drzwi. Ważne jest odpowiednie przygotowanie elementów każdego samochodu przed zmianą koloru. Auto przed pracą należy odpowiednio wyczyścić i odtłuścić aby zapewnić należyte standardy przy aplikacji folii.

Po ok godzinnym demontowaniu auta, smart był gotowy do pracy przy zmianie koloru.

Smart z racji zagięć elementów plastikowych z których przebija oryginalny kolor był niezwykle wymagający podczas pracy. Po kilku dniach udało się całkowicie okleić folią żółte elementy a elementy czarne wypolerować.

Zapraszamy do oglądania galerii i dzielenia się opinią.

Zdjęcia do sesji samochodu WR7.pl – fotografia motoryzacyjna

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.