Ducati Diavel Carbon

Ducati Diavel Carbon – stylizacja

Gdy do realizacji trafia jakaś odmiana chętnie chcemy już  widzieć  jej finał.

W naszej branży zmiana koloru auta to ok 90 % realizacji. Folia samochodowa służy nie tylko do zmiany koloru samochodu ale można ją śmiało stosować na motorówkach, meblach i motocyklach.

Dzisiaj opiszemy zmianę koloru i stylizację motocykla Ducati Diavel.

Motocykl z którym mieliśmy już  do czynienia w sezonie 2015. Wtedy poddał się prostej stylizacji w postaci czerwonych pasów które miały za zadanie ożywić carbonową czerń panującą praktycznie na każdym elemencie motocykla.

Pomysł na zmianę koloru zrodził się po zakupie przez właściciela rączek w barwach włoskiej flagi. Decyzja o zmianie była szybka i konkretna, finalny pomysł na projekt rodził się przez kilka tygodni aż przyszedł moment realizacji.

Motocykl został ubrany w folię z palety 3M o metalicznym połysku. To co możliwe było do demontażu zostało usunięte na czas oklejania. Trudne kształty wymagały precyzji i dokładności wykonania. Białe i zielone dodatki były naklejane warstwami na czerwoną podstawę tak aby folia przypominała lakier. Wszystkie linie były układane i cięte za pomocą specjalnej żyłki bezpośrednio na motocyklu.

Mimo mniejszej powierzchni do oklejania motocykle są trudniejsze do oklejania niż auta. Małe elementy, trudne kształty do ułożenia folii to wszystko spotkało nas podczas tej realizacji. Mamy nadzieję że stylizacja motocykla Ducati Diavel będzie cieszyła właściciela i wzbudzała zazdrość innych motocyklistów przez kilka kolejnych sezonów aż do nowego pomysłu.

Zdjęcia: WR7.pl

Ostatnie projekty

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.