Auto detailing

Czym jest i na czym polega?

Detailing samochodowy to bardzo szczegółowy proces kompleksowego czyszczenia, renowacji oraz konserwacji auta bądź jego elementów zewnętrznych i wewnętrznych w celu podniesienia estetyki a tak że przedłużenia jego żywotności oraz przez co zwiększenia wartości rynkowej auta.

Detailing wewnętrzny

Detailing wnętrza obejmuje czyszczenie, regenerację i konserwację przestrzeni pasażerskiej oraz bagażnika. Główne procesy wykonywane podczas detailingu wnętrza polegają na czyszczeniu elementów tapicerskich ( regeneracja skóry ), podsufitki, kokpitu i wszelkich elementów plastikowych i metalowych.

Detailing zewnętrzny

Detailing karoserii auta obejmuję regenerację i konserwację powłoki lakierniczej, kół, szyb oraz elementów chromowanych. Regeneracja lakieru jest jednym z najważniejszych i najbardziej efektownych procesów detailingowych.

Oczyszczenie karoserii prowadzi do usunięcia wszelkich obcych cząsteczek z powierzchni zewnętrznych poprzez użycie środków chemicznych, wody i glinki samochodowej.

W rama detailingu wykonujemy proces polerowania powłoki lakierniczej przy użyciu padów i bardzo wysokiej jakości past polerskich. Polerowanie lakieru powoduje usunięcie rys z warstw lakieru bezbarwnego, drobnych utlenień, niewielkich wżerów pochodzenia organicznego i innych niedoskonałości lakieru.

Konserwacja karoserii polega na nałożeniu ochronnej warstwy składającej się z nano-cząsteczek i komponentów odpychających lub specjalnego wosku zabezpieczającego karoserię przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych i przywieraniu obcych cząsteczek.

Dodatkowo proponujemy polerowanie szyb w tym drobnych rys i zmatowień, szkieł reflektorów i lamp tylnych. Polecamy również aplikację powłok hydrofobowych. Zapewniają one samooczyszczanie szyb pojazdu z wody pod wpływem pędu powietrza a także ułatwiają późniejsze czyszczenie.

Od wewnątrz proponujemy zabezpieczenie szkła przed parowaniem.

To warto wiedzieć

Współczesne lakiery samochodowe są bardzo miękkie i są podatne na zarysowania. Z jednej strony cecha ta zabezpiecza lakier przed pęknięciem w przypadku uderzeń i wgnieceń, a z drugiej niestety powoduje powstawanie rys nawet po kilkukrotnym odwiedzeniu myjni. Rysy widać przy oglądaniu powierzchni lakieru pod słońce lub punktowe światło jako charakterystyczne koncentryczne kręgi.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress