Czym jest zmiana koloru

Czy lakierować czy oklejać?

Każdy, kto słyszał nawet w najmniejszym stopniu o oklejaniu samochodów zastanawiał się czy lakierować czy zmienić kolor za pomocą oklejenia samochodu, i co jest lepsze w efekcie.

My mówimy, że oklejamy! A dlaczego?

Oklejanie samochodów jest dużo tańszą opcją od nieodwracalnego lakierowania. Jest to rozwiązanie odwracalne i bezpieczne, chroniące oryginalny lakier samochodu przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi typu kamienie, które skutecznie obijają przód naszego samochodu. Folia zabezpiecza też zewnętrzne elementy karoserii przed skutkami korozji.

Dodatkowo poza aspektami ochrony, folie samochodowe pozwalają na osiągnięcie naprawdę oryginalnych efektów wizualnych typu: mat, carbon, folie metalizowane ect. W ofercie posiadamy ponad 100 standardowych odcieni folii do oklejania auta najwyższej jakości takich producentów jak: 3M, Oracal, HEXIS, AVERY, MACtac, Argon, KPMF

Porównując uzyskanie takich efektów miedzy oklejaniem, a lakierowaniem dużo korzystniej kalkuluje się zmiana koloru auta poprzez oklejanie.

Folie wylewane, których używamy do zmiany koloru samochodu cechują się długą żywotnością określaną przez producentów ok. 7 do 8 lat.

A co gdy gdy nowy kolor nam się znudzi?

Folie wylewane cechują się łatwością demontażu, bez pozostawiania kleju na oryginalnym lakierze, przez co wystarczy kilka godzin rozklejania i auto wraca do pierwotnych kolorów, co jest znaczną przewagą w procesie zmiany koloru auta.

Jak auto jest przygotowane do zmiany koloru auta?

Folia przyjmuje kształt powierzchni, na którą jest aplikowana, dlatego bardzo ważne jest, aby auto nie posiadało wgnieceń, odprysków, zarysowań na powierzchni. Takie wady usuwamy w ramach świadczonych usług blacharsko-lakierniczych.

Dla nas najważniejszy jest efekt wizualny, dbałość o szczegóły, detale. Dlatego usuwamy z auta wszystkie elementy, które uniemożliwiają nam dokonanie aplikacji wg naszych standardów.

Po ukończeniu oklejania samochodu, które trwa w zależności od stopnia pracy dwa, trzy dni auto zostaje poskładane przez naszych mechaników.

Po tym wszystkim pozostaje tylko sesja zdjęciowa odświeżonego samochodu.

Folia na samochodzie, jak o nią dbać?

Folie samochodowe pielęgnuje się tak jak normalny lakier. Zalecamy przede wszystkim korzystanie z myjni ręcznych i bezdotykowych, wynika to z faktu że myjnie automatyczne skracają żywotność folii. Folie można polerować i woskować normalnie jak lakier samochodowy.

Dla kogo przeznaczona jest usługa zmiany koloru auta? Naszą ofertę kierujemy do wszystkich osób chcących w niebanalny sposób zmienić wygląd swojego auta z Warszawy i okolic, a także całej Polski.

Klientom z Łodzi oraz pobliskich miejscowości umożliwiamy zmianę koloru auta przez oklejenie w naszym oddziale mieszczącym się w Zgierzu przy ul. Piątkowskiej 83a.

Podsumowanie

  • całkowita zmiana koloru karoserii jest odwracalna, folię można szybko zdjąć i powrócić
    do oryginalnego koloru pojazdu
  • po usunięciu folii z pojazdu nie pozostają żadne ślady na lakierze
  • oklejony pojazd nie jest narażony na uszkodzenia lakieru przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, tym samym można w ten sposób skutecznie zabezpieczyć wartość pojazdu przed potencjalną sprzedażą
  • wyłącznie przy użyciu folii można uzyskać wyjątkowe efekty estetyczne, niemożliwe w realizacji przy zastosowaniu lakierów (przykładem może być zastosowanie foli carbonowej)
  • utrzymanie karoserii pokrytej folią niczym nie różni się od typowej karoserii lakierowanej, możemy być spokojni o pielęgnację naszego pojazdu, nie różni się ona niczym od konserwacji aut z lakierem fabrycznym, na rynku dostępne są specjalne środki do pielęgnacji folii samochodowych.

 

Ostatnie projekty